Odsávač par neboli digestoř
Zamýšlíte si do kuchyně pořídit odsávač par, neboli digestoř? Výborně, chválíme Vás! Digestoř je velmi dobrý pomocník v každé kuchyni a to hlavně díky tomu, že i přes své malé rozměry má digestoř velmi důležitou funkci.
Jaké typy digestoře jsou?
Na trhu se můžete setkat s těmito typy digestoře:
Komínová nebo ostrůvková digestoř
Komínová nebo ostrůvková digestoř patří k těm odsávačům par, které mají velké rozměry. Nejčastěji bývá nerezová, čímž se stává tato digestoř dominantním a zajímavým prvkem v celé kuchyni.
Krbová digestoř
S krbovou digestoří se můžete setkat například v rustikálních kuchyní. Většinou tyto odsávače bývají plechové nebo často dřevěné. Tyto velké a monumentální odsávače par připomínají také velmi často klasický krb. V těchto krbech je poté zabudována vestavná digestoř, která se již nevysouvá ani není vidět (zabudovaný kvádr).
Podvěsná nebo výsuvná digestoř
Podvěsná a výsuvná digestoř je zavěšená pod kuchyňskou skříňku a nijak do ní nezasahují. Jde o velice nenápadnou digestoř. Výška této digestoře je cca 12 - 18 cm. Nenápadnějšími jsou poté výsuvné digestoře, kdy jde o nízký panel (cca 4 cm), který se vytáhne zpod kuchyňské skříňky. Poté je motor digestoře vestavený do horní skříňky nad ní.
Štěrbinová digestoř
Novinkou je tato štěrbinová digestoř, kdy vzduch do ní není nasáván přes velkou plochu mřížky, ale úzkými štěrbinami. Tato digestoř je určitě tišší a účinnější.
Napojení digestoře
Jestliže máte tu možnost, určitě napojte digestoř na odtahové potrubí, kterým odsátý vzduch vyvedete z místnosti ven. K tomu, aby páry z digestoře se odváděly ven, slouží důmyslný systém plastového variabilního plochého potrubí.
Jestliže takovéto napojení není možné, všechny digestoře můžete opatřit uhlíkovým filgtrem a spustit v režimu recirkulace vzduchu. Tento uhlíkový filtr vám vyčistí vzduch o pachy a vrací jej zpět do místnosti. Vlhkost však nedokáže odstranit. Filtry digestoře se musí jednou za čas měnit a to dle frekvence používání digestoře (cca 1 x 2 roky).
Jakou digestoř vybrat?
Jestliže vybíráte digestoř, zaměřte se na tyto parametry výběru:
- vzhled digestoře
- výkon digestoře - měl by být cca desetinásobkem objemu místnosti v m3. Samozřejmě čím věštší výkon digestoře, tím lepší.
- objem místnosti
- hlučnost digestoře
- osvětlení digestoře - velmi praktické
- další funkce digestoře - dálkové ovládání, senzory reagující na teplo a vlhko (při vaření se sami zapnout)
Chcete pomoci s výběrem kuchyňských spotřebičů?
V tuto chvíli od nás automaticky získáváte:
Odbornou konzultaci ohledně:
|
Víte, jak správně postupovat při plánovaní nové kuchyně?
Nechte si odborně poradit!
Ušetříte tím spoustu starostí, času a peněz.
Vyplňte kontaktní formulář (po stisknutím tlačítka "ZÍSKAT ZDARMA",